Головне меню

Подати звернення

На Калущині проведено семінар-навчання з питань правил та вимог до застосування пестицидів

 Минулого тижня спеціалісти Калуського районного управління та управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківськійerty54y4544444tyy54 області провели семінар-навчання в ТОВ «Гудвеллі Україна» на тему «Гігієна праці та регламент дій при проведенні робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів та агрохімікатів при вирощуванні сільськогосподарських культур».


 В навчанні взяли участь спеціалісти та працівники сільгосппідприємства, які будуть безпосередньо зайняті на роботах при транспортуванні, зберіганні та застосуванні пестицидів та агрохімікатів.
 В ході роботи до відома учасників було доведено вимоги чинного законодавства України щодо роботи з пестицидами та агрохімікатами, зокрема наголошено на допуску до роботи лише осіб, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт відповідно до “Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами” (затв. постановою Кабінету Міністрів України № 746 від 18.09.1995 р.).
 До слухачів довели інформацію про вимоги до асортименту, кратність обробок, тривалість роботи з пестицидами різних класів небезпеки, заборону допуску до роботи певних категорій осіб, вимоги до погодних умов при проведенні обробок, попередження населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь, пасічників, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту тощо.
 В частині дотримання вимог санітарного законодавства присутнім було роз’яснено санітарні правила транспортування, зберігання та застосування пестицидів. Було розкрито питання токсичності пестицидів, правила та умови їх використання, запобігання забруднення продукції і кормів. Важливою для слухачів була інформація про запобігання отруєння пестицидами, самодопомогу та першу долікарську допомогу, розслідування отруєнь.
 Спеціалістам господарства було наголошено на особливостях застосування пестицидів та агрохімікатів під час цвітіння медоносних рослин з метою забезпечення охорони бджіл від отруєнь та на дотримання суб’єктом господарювання зон санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких ферм, водойм і місць відпочинку під час застосування пестицидів та агрохімікатів.
 Адже чітке дотримання регламентів застосування пестицидів, виконання вимог санітарних правил - забезпечує не тільки захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, але й охороняє здоров’я населення і довкілля.

frrertutyuytyt999999 786i876trrrrrr567u6 errey56y678i76iu76767

Гаряча лінія

Вхід

Пошук